Sienkiewicz: Droga „74” to droga do rozwoju świętokrzyskiego

– Nie ma rozwoju województwa świętokrzyskiego bez budowy drogi 74, która pozwoli połączyć nasz region z centralną i zachodnią Polską. To priorytet, o którym mówią przedsiębiorcy i inwestorzy – mówi Bartłomiej Sienkiewicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej i lider tej listy do Sejmu.

I dodaje, że obecny rząd przesunął realizację tej inwestycji na 2025 rok.
– Świętokrzyskiego nie stać na to, aby być wyłączonym transportowo i infrastrukturalnie tak długo. To jest droga życia i rozwoju, bo na razie jest drogą śmierci i zapaści gospodarczej województwa – tłumaczy.
Kandydat Koalicji Obywatelskiej dodaje, że obowiązkiem wszystkich parlamentarzystów ze świętokrzyskiego jest zaangażowanie po wyborach, by budowa drogi 74, która pozwoli połączyć trzy województwa – podkarpackie, świętokrzyskie i łódzkie została zdecydowanie przyspieszona
-Liczę na to, że niezależnie kto wygra wybory, to wszyscy posłowie z województwa – a jest ich 16 – będą walczyć jak lwy o realizację tej inwestycji – mówi Bartłomiej Sienkiewicz.
W rozmowie z Radiem Ostrowiec wskazał także na tragiczną zapaść w służbie zdrowia, do której doprowadziła reforma wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. – Politycy PiS mają jedną odpowiedź na wszystko – to wina mafii. mafii lekowej, mafii VAT-owskiej. Tylko dlaczego od czterech lat nie usłyszeliśmy, że na ławach oskarżonych zasiedli ci przestępcy, którzy tak gnębią Polaków. Od czterech lat ministrem sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro. Jaka jest jego skuteczność – pyta Bartłomiej Sienkiewicz.
A cała rozmowa z naszym gościem dziś na antenie kilka minut po godz. 12.
/joge/

Ważne wydarzenia