Ostrowiecka Noc Bibliotek

źródło: pixabay.com

W sobotę 5 października Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu otworzy swoje podwoje dla miłośników czytania. Noc Bibliotek to wielkie wieczorno-nocne wydarzenie, które w oryginalny sposób promuje czytelnictwo. W sobotę przebiegać będzie pod hasłem 'Znajdźmy wspólny język’

– Te osoby, które do tej pory uczestniczyły w Nocy Bibliotek, to bardzo im się to podoba, bo okazuje się, że biblioteka to nie jest jakieś nudne, sztywne miejsce, gdzie tylko stoją regały z książkami, nic się nie dzieje i trzeba być cichutko. Tylko jest to miejsce, które tętni życiem i okazuje się, że nawet nocą – mówi Edyta Wojtiuk – Wołodkiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W ostrowieckiej edycji Nocy Bibliotek udział weźmie około 60 osób, a spośród nich utworzone zostaną 3 grupy czytelników – od najmłodszych dzieci w wieku 4-6 lat, przez 7-10 latków do dorosłych czytelników. Na uczestników czekają specjalne wydarzenia.

– Będą atrakcje z serii działań szalonego naukowca, czyli niezwykłe doświadczenia. Będzie także takie tajemnicze spotkanie w bibliotece – sekretne życie książek… Wątek kryminalnego wieczoru, czyli detektywni na tropach książek. Te dzieci, które przychodzą do biblioteki i czytają to na pewno wiedzą, kto pisze kryminały dla dzieci. tutaj pojawi się na pewno znane nazwisko Winmark’a.

– Liczymy na to, że po poznaniu biblioteki w tę wyjątkową noc czytelnicy wrócą do nas w dzień i w kolejne dni – mówi Edyta Wojtiuk – Wołodkiewicz.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia