7 miejsc, które warto odwiedzić w Paryżu

Materiał reklamowy

Paryż to wyjątkowe miasto, które każdego roku tłumnie odwiedzane jest przez masę turystów.

Miasto to kojarzy się z aurą miłości panującej w powietrzu, elegancją, a także modą. Dla wielu osób odwiedzenie tego miasta jest spełnieniem marzeń, dlatego co roku w okresie urlopowym, a także w okolicach walentynek odwiedzają stolicę Francji – na własną rękę lub rezerwując wycieczkę z biurem podróży (np. przez stronę www.itaka.pl).
Paryż słynie w głównej mierze z monumentalnej wieży Eiffla, jednak to miejsce to niejedyna atrakcja warta uwagi w tej francuskiej stolicy. Warto także odwiedzić inne bardziej i mniej znane miejsca, aby w pełni poczuć klimat Paryża.

Pola marsowe

Będąc pod Wieżą Eiffla, warto poświęcić kilka chwil na pobyt na Polach Marsowych. To wyjątkowe miejsce, a raczej park, rozciągający się na mapie Paryża, który kiedyś służył jako plac manewrowy dla wojska, a także miejsce, gdzie odbywały się wystawy. Obecnie, na Polach Marsowych można spotkać niezliczoną ilość turystów, urządzających sobie piknik z zapierającym dech w piersiach widokiem na Wieżę Eiffla. Można tam, ciesząc się wyjątkowym klimatem miejsca konsumować tradycyjne dla Francji bagietki oraz makaroniki.

Plac Trocadero

Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w trakcie pobytu w Paryżu. Plac ten to doskonały taras z widokiem na całą panoramę miasta. To właśnie w tym miejscu najczęściej wykonywane są najbardziej zjawiskowe sesje ślubne, a także modowe. Zdjęcie z tego miejsca z pewnością stanie się wyjątkową pamiątką.

Luwr

Będąc w Paryżu, nie można także odpuścić obie wizyty w jednym z najsłynniejszych i największych muzeów sztuki na świecie. Miejsce to zachwyca swoim ogromem, a także ilością eksponatów. W Luwrze można zobaczyć na żywo między innymi słynny obraz Mona Lisa, czy też rzeźbę Wenus z Milo.

Sacré-Cœur

To zjawiskowa bazylika, o której często zapomina się na rzecz katedry Noter Dame. Ulokowana jest na wzgórzu Montmartre, a została wybudowana w 1876 roku. To, co najbardziej zachwyca w niej to śnieżnobiała barwa uzyskana dzięki wybudowaniu jej z trawertynu, który pod wpływem słońca zachowuje swój, zapierający dech w piersiach, odcień. Ze schodów bazyliki można swobodnie podziwiać piękno Paryża. Odbywają się tam także koncerty, które dopełniają klimat tego miejsca

Łuk Triumfalny

Kolejnym miejscem charakterystycznym dla Paryża, którego nie powinno się ominąć w trakcie jego zwiedzania jest Łuk Triumfalny wybudowany w 1806 roku, na polecenia Napoleona. Budowla ta jest pamiątką po zmarłych żołnierzach, poległych w trakcie Rewolucji Francuskiej oraz napoleońskiej.

Most Alexandra III

Jedno z najbardziej rozsławionych miejsc przez zakochanych. Wybudowany w XIX wieku. Rozciąga się on nad Sekwaną, pozwalając podziwiać niesamowite widoki, zwłaszcza wieczorową porą. Jest to idealne miejsce na romantyczny spacer we dwoje, a także zaręczyny.

Galeries Lafayette

Paryż to także w końcu jedna ze światowych stolic mody, dlatego warto odwiedzić także jedną z najsłynniejszych galerii handlowych w tym mieście, która podzielona jest na trzy części. Budynek zachwyca pięknem architektury, a także najsłynniejszymi butikami projektantów.

Ważne wydarzenia