Zajęcia rekreacyjno – sportowe z elementami socjoterapii ponownie w szkołach

Do ostrowieckich szkół wracają zajęcia rekreacyjno – sportowe z elementami socjoterapii.

Dzięki temu szkoły zamiast być zamykane w weekendy, będą tętnić życiem. Zajęcia odbywać się będą w piątki w godzinach od 15 do 18 i w soboty w godzinach od 10 do 13, czyli przez 6 godzin w każdy weekend i w każdej placówce prowadzonej przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Poprowadzą je wykwalifikowani nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci.

– Uczestnicy zajęć będą poznawać podstawowe elementy techniki i zasady gry w różnych dyscyplinach sportu. Obecność socjoterapeutów na zajęciach ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży nieradzącymi sobie z własnymi emocjami, mającymi problemy z kontrolą zachowania – mówi Aleksandra Chmielewska z MOSIR-u.

Zajęcia zainaugurowane zostaną 27 września i potrwają do 14 grudnia. Więcej informacji można uzyskać u nauczycieli wychowania fizycznego w placówkach, w których będą się odbywały. Przypomnijmy, że zadanie jest finansowane z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski na rok 2019.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia