W Ostrowcu zaprezentowali się kandydaci Koalicji Polskiej do Sejmu

– Uważam, że w kampanii wyborczej za mało miejsca poświęca się problemom regionalnym, lokalnym – takimi słowami rozpoczął dzisiejszą konferencję prasową Czesław Siekierski z PSL-u, kandydat Koalicji Polskiej do Sejmu.

W konferencji wzięła także udział Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki ubiegająca się o miejsce w Senacie jako kandydatka niezależna oraz Danuta Barańska, lekarz i radna powiatowa, kandydująca z Koalicji Polskiej do Sejmu.
– Przedstawiony przez Koalicję program wyborczy jest tożsamy z moimi poglądami, dlatego cieszę się, że Koalicja Polska udziela mi poparcia w wyborach – mówiła Marzena Dębniak i dodała, że jednym z głównych problemów, o których głośno mówi PSL jest brak odpowiedniego wsparcia socjalnego dla rolników
– Rolnicy muszą mieć odpowiednie zabezpieczenie na wypadek klęsk żywiołowych – podkreśliła. Marzena Dębniak zwróciła również uwagę, że pilnej naprawy wymaga polska służba zdrowia. Podobnego zdania była Danuta Barańska, która zna bolączki służby zdrowia z racji wykonywanego zawodu. Mówiła, że chce być głosem pracowników medycznych, który wciąż jest niedostatecznie słyszalny w parlamencie. Mówiła także o proponowanym przez Koalicję Polską pakcie dla zdrowia, który między innymi zakłada wprowadzenie rozwiązań, które zatrzymywałyby młodych medyków w kraju i zachęcały do podjęcia pracy w polskich placówkach, ponieważ obecnie w szpitalach takich osób brakuje około 20 tysięcy.
– Konieczne jest zwiększenie nakładów na służbę zdrowia – zaznaczyła Barańska. Wtórował jej Czesław Siekierski. – Zależy mi na stabilnym i ciągłym rozwoju regionu. Nie tylko miast, ale także obszarów wiejskich. Obecnie obserwujemy trend, że na terenie wsi rozwija się sektor usług, ponieważ w małe gospodarstwa potrzebują dodatkowych źródeł dochodu. Nie zawsze mogą się utrzymać z roli – tłumaczył.
– Pamiętamy także o przedsiębiorcach w miastach, ponieważ to oni tworzą miejsca pracy, płacą podatki i napędzają gospodarkę – dodawał kandydat Koalicji Polskiej.
Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia