’My Piękne Małpy Europy ratujemy Ziemię’ – happening w Sandomierzu

’My Piękne Małpy Europy ratujemy Ziemię’ – to tytuł happeningu organizowanego przez Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, który odbędzie się w najbliższą sobotę – 28 września w Sandomierzu.
To kontynuacja projektu 'Piękne Małpy Europy’ Adama Spały, twórcy Żywego Muzeum Porcelany. 47 rzeźb małp symbolizujących poszczególne kraje Europy oglądać można było na dolnym dziedzińcu Sandomierskiego Zamku od wiosny tego roku.
– W najbliższą sobotę spotykamy się z uczestnikami happeningu pod Bramą Opatowską, gdzie rozdamy specjalne maski z wizerunkami małp. Następnie przemaszerujemy przez
sandomierski rynek i skieruje się pod wystawę”Piękne Małpy Europy” w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu – mówi Emilia Kwiecień, kierownik marketingu w Fabryce Porcelany AS Ćmielów.

Dodaje, że wizerunek małpy jest tu tylko przenośnią, nie ma on na celu nikogo obrazić. Głównym celem happeningu jest wskazanie problemu degradacji naszej planety przez ludzi.
– Zwierzęta nie wycinają lasów,nie produkują odpadów które zagrażają i zaśmiecają naszą planetę. Dlatego przemarsz 'małp” ma zwrócić uwagę na tego rodzaju zachowania i nakłonić ludzi do współpracy w dbaniu o nasze środowisko.
Do udziału w przemarszu zadeklarowała się już prawie setka uczestników. Każda osoba chcąca dołączyć do tego wydarzenia może po prostu pojawić się pod Bramą Opatowską o godzinie 13.00 w Sandomierzu, aby wspólnie z resztą uczestników wyrazić swój sprzeciw wobec destrukcyjnej działalności człowieka na naszej planecie. A już dzisiaj gościem Radia Ostrowiec będzie autor rzeźb – Adam Spała.

/błaż/

Ważne wydarzenia