Sandecja za mocna dla KSZO

Występująca w roli faworyta, pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz pokonała we wtorkowy wieczór KSZO 1929 Ostrowiec 3:1 w pierwszej rundzie Pucharu Polski.

Mecz rozgrywany na stadionie hutników rozpoczął się od lekkiej przewagi Sandecji, która dobrze kreowała grę w środku pola,  konstruując swoje akcje w ataku pozycyjnym, jednak nie miało to bezpośredniego przełożenia na zagrożenie pod bramką pomarańczowo -czarnych. Kszo w tym czasie skupiony był na grze w defensywie. Jednak w 15 minucie gry groźnie strzelał Damian Nogaj lecz bramkarz gości był na posterunku. W 28 minucie KSZO objął prowadzenie po pięknym uderzeniu „nożycami”Jakuba Chrzanowskiego. Pomarańczowo – czarni niezbyt długo cieszyli się z tego wyniku. Składna akcji drużyny Sandecji  i strzał Tadeusza Sochy z kilku metrów w 35 minucie spotkania doprowadził do remisu. Goście poszli za ciosem i 43 minucie bramkę na 2:1 dla drużyny z Nowego Sącza zdobył Tiago. Wynik meczu na 3:1 ustalił w 72 minucie Kamil Ogorzały i Sandecja mogła cieszyć się z wygranej, awansując do drugiej rundy Pucharu Polski.

Teraz przed hutnikami ligowa potyczka z liderem III – ligi Koroną II Kielce. Mecz rozegrany zostanie na stadionie w Kielcach, 28 września o 13.