Garść ważnych informacji przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi

Wielkimi krokami zbliżają się jesienne wybory do Sejmu i Senatu. W ubiegłym tygodniu powołane zostały obwodowe komisje wyborcze.

Jak podkreśla Anna Niedbała sekretarz Urzędu Miasta – w Ostrowcu większych zmian nie ma, zmieniła się jednak siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 10, która obejmuje mieszkańców osiedla Złotej Jesieni, ulic Wardyńskiego oraz częściowo ulic Polnej i Radwana.
– Mieszkańcy, który do tej pory głosowali w budynku Publicznego Gimnazjum nr 3, będą mogli zagłosować od teraz w budynku Publicznego Przedszkola nr 15 na os. Ogrody – wyjaśnia.
Mieszkańcy zostaną poinformowani o tej zmianie w formie ulotek. Informacja ta zostanie też wywieszona na budynku Publicznego Gimnazjum nr 3.
Przypomnijmy, że mieszkańcy Ostrowca głosować będą w 38 obwodowych komisjach wyborczych, z których większość została przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Anna Niedbała przypomina też, że niepełnosprawni mogą skorzystać z innych udogodnień
– Jak zawsze dla osób niepełnosprawnych Urząd Miasta przygotował transport, który będzie dowozić i odwozić z lokali wyborczych. Rezerwacji transportu będzie można dokonywać telefonocznie w magistracie – tłumaczy Anna Niedbała.
Osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z opcji głosowania korespondencyjnego. Taki zamiar powinny zgłosić do komisarza wyborczego najpóźniej do 30 września. Oprócz tego osoby niepełnosprawne, a także seniorzy powyżej 75. roku życia mogą zagłosować poprzez pełnomocnika. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa należy złożyć do 4 października.
Jeżeli mieszkaniec już wie, że tego dnia nie będzie przebywał na terenie Ostrowca ma opcję zagłosowania w dowolnej komisji na terenie kraju, jednak wcześniej należy pobrać w Urzędzie Miasta zaświadczenie o prawie do głosowania.
Więcej informacji na temat wyborów znajdziemy na stronie Urzędu Miasta w Ostrowcu w zakładce 'wybory’. A te odbędą się 13 października.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia