Warsztaty nocą już 20 września

W najbliższy piątek, 20 września odbędzie się druga edycja Nocy Warsztatów, czyli bezpłatnych zajęć dla ostrowczan w każdym wieku.

– Chcemy zachęcić lokalną społeczność do tego, aby dbała o własny rozwój, żeby edukowała się w różnych, ciekawych dla nich, dziedzinach życia – mówi Łukasz Kot z Agencji Rozwoju Lokalnego i tłumaczy skąd pomysł na to, żeby warsztaty odbywały się nocą.

– Chcemy dać szansę uczestniczenia w warsztatach osobom pracującym, bo wtedy już mają na to czas. Udział w warsztatach będzie dla nich niepowtarzalną okazją do zdobycia wiedzy oraz umiejętności przydatnych w życiu codziennym i nie tylko – dodaje.

Ubiegłoroczna pierwsza edycja wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy przygotowali 4 propozycje warsztatowe. Będzie można poznać naturę człowieka i dowiedzieć się czym są błędy poznawcze, pogłębić wiedzę z zakresu literatury grozy, wziąć udział w zajęciach rękodzieła artystycznego, ale to jeszcze nie wszystko.

– Pierwsze warsztaty rozpoczną się o godzinie 19-tej, natomiast warsztat astronomiczny będzie startował o godzinie 20-tej. A to dlatego, by uczestnicy wszystkich warsztatów mogli się spotkać i wspólnie na placu przy ulicy Sandomierskiej mogli obserwować niebo – dodaje Łukasz Kot.

Na warsztaty trzeba się zapisać, bo liczba miejsc jest ograniczona. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 41 248 03 70.

Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia