Oficjalne otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury

Już w ten weekend – od piątku do niedzieli – a później jeszcze przez dwa kolejne weekendy uroczyście i z rozmachem otwierany dla mieszkańców będzie Ostrowiecki Browar Kultury.

Serię wydarzeń z tej okazji przygotowały wszystkie jednostki, które już wprowadziły się do odnowionego gmachu Browaru, czyli Miejskie Centrum Kultury, galerie Fotografii i Biura Wystaw Artystycznych, a także Miejska Biblioteka Publiczna.
Pierwszego dnia o 16. w sali koncertowej dla ostrowieckiej publiczności wystąpi Teatr im. SAKSA – GANSKOWO z Białej Cerkwi na Ukrainie. Nowe wnętrza i wystawy pokaże też Galeria Fotografii.
– Już w nowej siedzibie Galerii Fotografii odbędą się dwie wystawy. Jedna to wystawa Pawła Pierścińskiego, natomiast druga pt „Moje Pola Pejzażu” to wystawa Andrzeja Łady – mówi Marek Cichosz, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Wydarzenie będzie połączone z koncertem Chóru Coro Cantorum.
Tego samego dnia o 21:00 w kawiarni 'Zmiana Klimatu’ zagra muzyk i kompozytor Didie Caria.
Natomiast w sobotę 14 września dzień w Browarze rozpocznie koncert zespołu wokalnego Pandora, zespołów tanecznych Progress i 3 Your Mind oraz chóru 'bez Batuty”.
– O 19 wystąpi pierwsza z muzycznych gwiazd czyli „Czerwone Gitary”. Natomiast przygotowaliśmy tez niespodziankę, w postaci występu ostrowczanki Wiktorii Wójcickiej, znanej pod pseudonimem „Visy Livvy”, która wraz z DJ-em Gomezem zapewni dużą dawkę muzycznej energii – informuje Marek Cichosz.
O 21 zagra Tomasz Stefański, który również przygotował muzyczną niespodziankę, a jego koncert będzie miał miejsce w sali teatralnej.

Wydarzenia w niedzielę, 15 września rozpoczną się o godzinie 16. Na scenie na dziedzińcu Browaru wystąpi z recitalem Katarzyna Chlebny, aktorka pochodząca z Ostrowca. Później na scenie wystąpi zespół Tom Holder, którego frontmanem jest związany z Radiem Ostrowiec Piotr Pucułek i będzie to support do występu gwiazdy wieczoru Krzysztofa Zalewskiego.
Tego dnia będzie można także wziąć udział w pokazach i warsztatach tanga argentyńskiego i w kawiarni Zmiana Klimatu ponownie wysłuchać Didie Caria.
A już za tydzień wspaniała wystawa we wnętrzach BWA 'Artyści z ASP w Krakowie’, tydzień później spektakle i animacje przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

/błaż,bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia