W sobotę nocne zwiedzanie miasta

źródło: Instagram/lukspycam

Centrum krajoznawczo-historyczne im. profesora Mieczysława Radwana w Ostrowcu ma ciekawą propozycję na weekend. Będzie można poznać najstarszą historię naszego miasta. W sobotę 14 września odbędzie się druga już edycja Nocnego zwiedzania Ostrowca.

– Pierwsza edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że zdecydowaliśmy się kontynuować ten pomysł – mówi Tadeusz Krawętkowski z Centrum Krajoznawczo-Historycznego Radwana.

– Przypominamy tą historię, która wiąże się z najstarszymi wydarzeniami naszego miasta, kiedy teren obecnego Rynku porastał las, kiedy został wykarczowany i ogłoszono, wszem i wobec, że można się osiedlać – dodaje.

Nocne zwiedzanie miasta rozpocznie się z Rynku, samego serca naszego miasta, a uczestnicy przejdą Wąską uliczką, aleją 3 Maja, przez ulicę Czystą i wracają do Rynku, mijając m.in. dawną kawiarnię Kryształowa i 'huśtaną ławę’.

Spacer potrwa około 2 godzin i rozpocznie się o 20:00. Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, a udział w nim jest bezpłatny.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia