Ostrowieckie baseny nagrodzone w konkursie Modernizacja Roku 2018

źródło: archiwum prywatne

Gmina Ostrowiec z główną nagrodą w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2018 w kategorii obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji – za 'Rawkę od nowa’ czyli kompleks odkrytych basenów na Rawszczyźnie. Kapituła konkursowa oceniała ponad 500 zgłoszonych inwestycji z terenu całego kraju w dwóch kategoriach – obiektów nowych i zmodernizowanych, a do konkursu zgłaszane były obiekty mieszkalne, oświatowe, kultury, sportu czy zabytkowe

– To są najlepsze nagrody przyznawane przez fachowców, branżystów, ośrodki opiniotwórcze, które mają możliwość porównania. Skala ponad 550 zgłoszeń świadczy o tym, że jest to prestiżowa nagroda – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca, który nagrodę odebrał na Zamku Królewskim w Warszawie.

– Było mi niezmiernie miło na Zamku Królewskim w Warszawie odebrać tą nagrodę, która oddaje skalę zaangażowania i pokazuje jak zmieniają się nasze miasta, jak zmienia się otoczenie – kontynuuje Jarosław Górczyński.

– Mam wiele telefonów i spotkań z prezydentami innych miast – jestem bardzo dumny i zadowolony – kiedy pytają mnie, czy mogą przyjechać i zobaczyć nasze baseny, bo sami chcieliby podobny obiekt wybudować. To jest bardzo miłe, że mamy takie wizytacje z innych miast, które chcą się wzorować na Ostrowcu Świętokrzyskim – dodaje.

Konkurs Modernizacja roku organizowany jest od 23 lat przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Prezydent Górczyński już zapowiada, że w przyszłym roku gmina do konkursu zgłosi Ostrowiecki Browar Kultury.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia