Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – ponownie w Kielcach

źródło: targikielce.pl/pl/aktualnosci

Od jutra w Targach Kielce rozpoczyna się XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. W tym roku towarzyszyć mu będzie Wystawa Narodowa Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, podczas której będzie można zobaczyć m.in. śmigłowce US Army.

– Różne wersje opancerzonego transportera kołowego Rosomak, tego który się sprawdził w różnych naszych misjach na bliskim wschodzie. Będzie także armata haubica Krab, produkowana zaledwie od kilku lat, która potrafi strzelać na odległość ponad 40 kilometrów. W części amerykańskiej to będą to zarówno śmigłowce jak i słynny amerykański czołg Abrams – chyba najlepszy czołg na świecie. Wracając do śmigłowców, to jednym z nich, po raz pierwszy pokazywany w Kielcach i nie tak często pokazywany podczas air show, śmigłowiec Chinook. To jeden z największych śmigłowców świata, może pomieścić około 30 żołnierzy. Oprócz tego, że będzie go można podziwiać z zewnątrz to jeszcze prawdopodobnie wejść do środka – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Do 6 września targi mają charakter biznesowy i nie są udostępniane dla zwiedzających.
Ale już 7 września Targi Kielce przygotowały niespodziankę – Dzień Otwarty. W najbliższą sobotę każdy miłośnik militariów bezpłatnie będzie mógł podziwiać prezentacje targowe.

– Zapraszamy Państwa wszystkich, zwracając uwagę, że to będzie dzień otwarty, a nie dni. W zeszłym roku były to dwa dni, a teraz jest tylko sobota od 10 do 17. Wystawa jest za darmo, również za darmo oferujemy wszystkim parkingi, a nawet kilkaset osób otrzyma wojskową grochówkę. Przepraszamy, że nie możemy przygotować jej dla wszystkich. W zeszłym roku wystawę odwiedziło ponad 17 tysięcy osób, nie mamy takich możliwości, żeby zorganizować ją dla wszystkich – podkreśla prezes Mochoń.

Oprócz możliwości posmakowania wspomnianej grochówki i zwiedzania ekspozycji, Targi przygotowały bogaty w wydarzenia program. Imprezę rozpocznie pokaz tresury psów policyjnych. Zaplanowano również pokazy aikido dzieci i dorosłych, prezentacje sprawności jednostek ratowniczych oraz pokazy Krav Magi. Dodatkowo będzie można podziwiać Wystawę Osiągnięć Instytutów i Młodych Wynalazców.

Targi zbrojeniowe to prestiżowa impreza w Targach Kielce. Jest trzecią co do wielkości po targach w Paryżu i Londynie. To nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów.
W tym roku siedem hal targowych wypełni kilkaset firm z polskiej i międzynarodowej branży. Na stoiskach zobaczymy śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Firmy będą prezentować także uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz sprzęt obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych.

MSPO towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi LOGISTYKA, które w tym roku obchodzić będą jubileusz 25-lecia.

/paw/

Ważne wydarzenia