„Wspólny Senator Marzena Dębniak”

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki i jednocześnie kandydatka na senatora Koalicji Obywatelskiej zaprezentowała wczoraj na konferencji prasowej zarys kampanii wyborczej do Senatu.

Jak podkreślała, kandydowanie to dla niej wyzwanie, ale jako samorządowiec widzi potrzebę zaangażowania w politykę krajową
– W życiu każdego człowieka jest taki moment aby odpowiedzieć na wyzwanie. Cieszę się, że mam poparcie kolegów samorządowców. Kandyduję do senatu, przede wszystkim chce się skupić na obronie samorządności. Widzimy co się dzieje, przybywa zadań a brakuje pieniędzy i ubywa kompetencji – mówiła Marzena Dębniak.

Dodała również, że w swojej kampanii mocno chce akcentować tematy ochrony zdrowia, edukacji, ekologii oraz właściwej opieki nad seniorami. – Musimy walczyć o rozwój naszego województwa świętokrzyskiego i zadbać o lokalne społeczności – podkreślała kandydatka na senatora.
– Zamierzam walczyć o cały region, niestety województwo świętokrzyskie zaczyna być już Polską C. Potrzebne są inwestycje centralne, których brakuje lub są przesuwane na inne województwa. Natomiast, my jako samorządowcy możemy tylko pozyskać inwestorów własnymi siłami. Potrzebne jest nam wsparcie.

W konferencji uczestniczyli także Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza, Marcin Piwnik, starosta sandomierski oraz prezydent Jarosław Górczyński, którzy wspierają Marzenę Dębniak w wyborach.
– Osobiście mogę powiedzieć, że to co najlepsze i najistotniejsze w Ostrowcu, reprezentuje pani Marzena Dębniak. Uczciwość, zaangażowanie i pracowitość najlepiej określają, starostę a w przyszłości mam nadzieję senator Marzenę Dębniak – mówił prezydent Górczyński.
Teraz przed kandydatką spotkania z mieszkańcami i samorządowcami z całego województwa. Marzena Dębniak jest kandydatką niezależną, startuje z własnego komitetu 'Wspólny Senator Marzena Dębniak’ z listy Koalicji Obywatelskiej. Popierają ją partie opozycyjne – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Lewica, PSL i Kukiz’15.
Jej kontrkandydatami w okręgu nr 82 są Jarosław Rusiecki z PiS oraz Dariusz Loranty z Komitetu Bezpartyjni Samorządowcy .
Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

/błaż/

Ważne wydarzenia