Rowerowy Puchar Polski – zmagania rozpoczną się już 1 września

1 września rusza rywalizacja o Rowerowy Puchar Polski. Każdy, kto jeździ na rowerze i ściągnie specjalną aplikację na telefon, będzie mógł 'kręcić kilometry” dla swojego miasta, by zdobyć puchar.

– Jeśli uda nam się zdobyć pierwsze miejsce to zdobędziemy puchar. Natomiast taki puchar pozostanie w mieście po trzech zwycięstwach. Nasze stowarzyszenie jeszcze przez cały wrzesień będzie nabijać kilometry aby osiągnąć jak najlepszy wynik – mówi Kamil Stelmasik, koordynator akcji.

Pierwszym krokiem jest pobranie na telefon aplikacji 'Rowerowa Stolica Polski”, zarejestrowanie się i wybór miasta. Sugerujemy OSTROWIEC…. Aby kilometry się naliczały wystarczy ją uruchomić podczas korzystania z roweru i zapisać po przejechaniu trasy. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik bez względu na miejsce, w którym się znajduje może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Będzie można także uczestniczyć w rywalizacji grupy utworzonej w ramach miasta, na przykład pomiędzy szkołami, firmami czy stowarzyszeniami. W Ostrowcu utworzyły się już pierwsze grupy.
– W naszym mieście działają już cztery grupy rowerowe. Warto założyć też swoją grupę i wspólnie organizować wypady. My również jako stowarzyszenie postaramy się zorganizować jakiś rajd – mówi Kamil Stelmasik i dodaje, że o Rowerowy Puchar Polski powalczy ponad 20 miast z całej Polski.
– Aplikacja cieszy się dużym zainteresowaniem. W sumie w zmaganiach bierze udział 21 miast takich jak Kielce, Olsztyn czy Koszalin.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia