Bartłomiej Sienkiewicz: Szanuję poglądy każdego człowieka

– To było ważne dla mnie spotkanie z mieszkańcami Ostrowca, powiatu ostrowieckiego i powiatów sąsiedzkich. Prosiłem o udział w wyborach 13 października i o głos. Otrzymałem dużo sympatii, kolejną dawkę energii i mam nawet bardzo fajne zdjęcia z ludźmi, którzy chcą rozmawiać o tym, co jest dla nich najważniejsze – podsumował swoją kolejną przedwyborczą wizytę, tym razem na Targowisku Miejskim w Ostrowcu, Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, jedynka na liście Koalicji Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim, a prywatnie prawnuk Henryka Sienkiewicza. Podkreśla, że takie rozmowy, czasem niełatwe, są bardzo potrzebne. – Ludzie mają różne uwagi, czasem do Koalicji Obywatelskiej, ale także do rządzących, rozmawiamy. To są dla mnie najcenniejsze spotkania. To nie są spotkania ze zwolennikami, ale z ludźmi, którzy czasem się wahają, którzy mają różne pretensje do życia publicznego, i moim obowiązkiem jest wysłuchiwanie wszystkich uwag, zapamiętywanie i pomoc, jeśli tylko będą mógł w przyszłości to zrobić – podkreśla.
Kampania wśród ludzi, bez otoczenia sztabu przychylnych działaczy to duże wyzwanie dla polityka. Jak mówi Bartłomiej Sienkiewicz, nie brakowało trudnych pytań. – Ale szanuję poglądy każdego człowieka, także tych, którzy się ze mną nie zgadzają. Ważne, by rozmawiać o faktach i na argumenty – podkreślał. Taką bezpośrednią kampanię wśród ludzi mieszkańcy doceniają.
– To jest potrzebne. Ja pana Sienkiewicza znam z telewizji, bo lubię oglądać takie programy. Wielu odrzuca Koalicję Obywatelską i wierzy w słowa PiSu, bo dają na wszystko. Tylko co, jak braknie pieniędzy na 500 plus i ile mamy przyrostu dzieci teraz? A potem co będzie? Bieda – komentuje pani Celina z Ostrowca.
Bartłomiej Sienkiewicz dziś ponownie spotkał się z prezydentem Ostrowca Jarosławem Górczyńskim. – To grzecznościowa wizyta u gospodarza miasta, ale także ważna – mówi Bartłomiej Sienkiewicz. – Dziękuję też panu prezydentowi za to, że wprowadza mnie w sytuację Ostrowca Świętokrzyskiego, jego rozwoju, bo dzięki temu wiem więcej o problemach miasta i jego mieszkańców – dodaje.
Na początku września Bartłomiej Sienkiewicz ponownie odwiedzi Ostrowiec. Planuje spotkanie z mieszkańcami i promocję swojej książki o pradziadku Henryku Sienkiewiczu.
A wybory do parlamentu odbędą się 13 października.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia