Tomasz Żądło wygrał wybory uzupełniające do Rady Gminy Bodzechów

266 głosów otrzymał w niedzielnych wyborach uzupełniających do Rady Gminy Bodzechów Tomasz Żądło i tym samym je wygrał. O mandat ubiegali się jeszcze Jarosław Kisiel, na którego zagłosowało 78 osób oraz Krzysztof Dąbrowski, który otrzymał 21 głosów. Przypomnijmy, że wybory uzupełniające musiały się odbyć w związku z wygaszeniem mandatu zmarłej Renaty Frańczak, wieloletniej radnej gminy Bodzechów. W okręgu wyborczym nr 5 uprawnionych do głosowania było 931 osób, do wyborów poszło 369.
Radny elekt Tomasz Żądło ma 28 lat, od lutego jest sołtysem w Sudole. Będzie najmłodszym radnym w Bodzechowie. Zaświadczenie o wyborze odbierze na najbliższej sesji. Złoży też wtedy ślubowanie.
– Po objęciu w lutym obowiązków sołtysa obiecałem mieszkańcom doposażenie placu zabaw i słowa dotrzymałem. Najważniejsze dla mnie teraz będzie utworzenie w Sudole świetlicy wiejskiej – zapowiada Tomasz Żądło i dodaje, że jako przedstawiciel okręgu obejmującego obok Sudołu także sołectwo Magonie, także tam będzie chciał doprowadzić do rozbudowy placu zabaw.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia