Trwają przygotowania do dożynek powiatowych

Dożynki Powiatowe w tym roku odbędą się w Waśniowie.
– Waśniów to gmina typowo rolnicza. Prawie 90 proc. jej terenu wykorzystywane jest pod uprawy i hodowle – podkreśla wójt Krzysztof Gajewski.

Dodaje, że w tym roku gmina może 'godnie’ przyjąć gości, bo w ciągu ostatnich lat dzięki unijnym środkom na rewitalizację mogli wybudować muszlę koncertową, przygotować tereny rekreacyjne, boiska oraz obiekty służące jako zaplecze do organizacji imprez na świeżym powietrzu.
– Tradycja dożynek jest bardzo mocno zakorzeniona w naszym życiu i pracy. Jest podsumowaniem naszej ciężkiej pracy na roli. Myślę, że najważniejszym jest fakt, że chleb powstały po pracy na roli jednoczy nas wszystkich – podkreśla.
Dożynki rozpocznie w najbliższą niedzielę o godz. 13:00 Msza Święta w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła.
Po niej korowód rolników przejdzie na waśniowskie błonia, gdzie tradycyjnie zaprezentowane i ośpiewane zostaną wieńce dożynkowe.
Podczas oficjalnej części na scenie zostaną wręczone odznaczenia dla zasłużonych rolników, rozstrzygnie się także konkurs 'Piękna i bezpieczna zagroda’.
Imprezie towarzyszyć będą prezentacje sprzętu rolniczego, rękodzieła, Koła Gospodyń Wiejskich sprzedawać będą własne wyroby.
Dla najmłodszych uczestników dożynek przygotowane będzie miasteczko zabawy, a na scenie wystąpią kapele ludowe, zespoły dziecięce oraz wokaliści z terenu całego powiatu. Od godz. 18:00 grać będą zespoły Karla oraz Loverboy. Po nich zaplanowano zabawę taneczną, która potrwa do 23:00.
Radio Ostrowiec będzie nadawać audycję „Zawsze na miejscu zawsze na czasie” z tego wydarzenia od godziny 14:00.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia