Blisko milion na drogi dla gmin w powiecie ostrowieckim

Samorządowcy z powiatu ostrowieckiego otrzymali promesy opiewające na kwotę blisko miliona złotych na usuwanie skutków powodzi. Z 'powodziówek’ przebudowany zostanie ponad kilometrowy odcinek drogi gminnej w Bałtowie, który przebiega przez wieś Glina. Gmina Bodzechów otrzymała rządowe środki na wyremontowanie dwóch dróg w miejscowości Szwarszowice – jednej o długości 300 metrów, drugiej o długości 500 metrów. Łącznie na oba zadania samorząd dostanie 146 tysięcy złotych.

Starostwo Powiatowe otrzymało promesę na remont drogi powiatowej Kunów –Bukowie-Chocimów w miejscowości Bukowie na długości ponad 2 kilometrów. Środki jakie popłyną z tego tytułu do powiatu to 661 tysięcy złotych.
Przypomnijmy, że fundusze uzyskane z programu 'powodziówek’ stanowią 80% kosztu całości poszczególnych inwestycji. Pozostały wkład własny muszą pokryć samorządy, a prace wykonać do końca tego roku.
Dodajmy, że środki mogą zostać przeznaczone na odtworzenie zniszczonej drogi, a nie jej rozbudowę – na przykład o nowe chodniki.
/bart/

Ważne wydarzenia