Ostrowiec w odcieniach zieleni – Piknik z Okazji Święta Wojska Polskiego

Wojskowo i radośnie – tak można określić wczorajszy piknik z okazji Święta Wojska Polskiego, który odbył się na terenie Ośrodka Sportowo – rekreacyjnego Michael w Ostrowcu.

Młodsi uczestnicy podziwiali wojskowy sprzęt, a starsi zainteresowani służbą wojskową mogli popróbować swoich sił w strzelaniu do celu z pozycji leżącej i dowiedzieć się więcej o akcji 'Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej’.
– Dzisiaj w Ostrowcu prezentujemy się ze stoiskiem promocyjno-informacyjnym. Udzielamy tutaj informacji związanych z ochotniczą służbą wojskową w różnego rodzaju formacjach
– mówi mjr Zbigniew Turczyniak szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu.
Jak dodaje, zainteresowanych taką służbą nie brakuje. Podczas pikniku odbyło się także 'Wojskowe Wyzwanie’ , czyli możliwość zostania żołnierzem na jeden dzień. 23 ochotników uczyło się czytania mapy, odbyło musztrę wojskową, próbowali swoich sił w biegu w rynsztunku wojskowym.

Jednym z organizatorów pikniku był senator Jarosław Rusiecki.
– Cieszę się z tak dużego zainteresowania piknikiem. Chcemy pokazać, że wojsko jest dla ludzi i dzięki ludziom istnieje.
Dodał, że nie wyklucza, że taki piknik może na stałe wpisać się w kalendarz imprez w Ostrowcu.
Mieszkańcy miasta bardzo pozytywnie mówili o imprezie. Najbardziej mieszkańcom Ostrowca podobała się musztra paradna, koncert orkiestry wojskowej oraz prezentowana broń i pojazdy wojskowe.
Radio Ostrowiec sprawowało patronat nad tym wydarzeniem.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia