Udana inauguracja sezonu w wykonaniu piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec

Długo oczekiwana inauguracja rundy jesiennej na stadionie KSZO przysporzyła kibicom, wiele emocji.

Ci, którzy przybyli na Świętokrzyską w sobotnie popołudnie by zobaczyć jak zaprezentuje się zespół KSZO, z pewnością nie byli rozczarowani. Początek meczu z Avią Świdnik mógł wydawać się trochę nerwowy w wykonaniu „hutników”, lecz w miarę upływu czasu piłkarze KSZO wywierali presję na przyjezdnych, grając dobry football. Nie ustrzegli się jednak błędu w obronie i Avia mogła objąć prowadzenie po strzale Wojciecha Białka, który trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Pawła Lipca. Podopieczni trenera Marcina Wróbla też mieli swoje szanse w pierwszej połowie spotkania. W 17 minucie Jakub Kapsa strzelał minimalnie niecelnie a kilka chwil po nim słupek uratował bramkarza ze Świdnika. I gdy wydawało się, że piłkarze do szatni zejdą przy bezbramkowym wyniku instynktem strzeleckim popisał się kapitan KSZO – Daniel Dybiec, który z trzech metrów wpakował piłkę do siatki otwierając wynik spotkania. Po przerwie Avią dążyła do wyrównania i trzeba przyznać, że ataki niebieskich były coraz groźniejsze. Piłkarze ze Świdnika napierali a bramkę zdobyli gospodarze. Po kontrataku wyprowadzonym przez Jakuba Chrzanowskiego piłka trafiła do Kamila Bełczowskiego, który pięknym strzałem w prawy róg podwyższył rezultat na 2:0. Wynik uległ zmianie cztery minuty później. Jedenastkę na gola zamienił Wojciech Białek i na tablicy świetlnej widniał już wynik 2:1. Trzy minuty przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się jeszcze Maciej Miłek ustalając wynik spotkania na 3:1 dla KSZO. Kolejny mecz KSZO rozegra 15 sierpnia w Nowym Targu z tamtejszym Podhalem.
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik 3:1 (1:0)Bramki: 1:0 – Daniel Dybiec ( 45 min) 2:0 – Kamil Bełczowski ( 62 min) 2:1 – Wojciech Białek (64 min.k) 3:1 – Maciej Miłek (87 min)