Starostwo i gminy chcą skorzystać z nowego programu

Powiat ostrowiecki chce przystąpić do programu Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wicestarosta Andrzej Jabłoński tłumaczy, że samorząd chciałby zorganizować kilka kursów łączących Ostrowiec z innymi gminami

– Chęć utworzenia nowych linii zgłosiły gminy Bałtów, Waśniów, Bodzechów i Ćmielów – wymienia.
Wicestarosta Jabłoński dodaje, że są już wstępne ustalenia z gminami w tej sprawie, a powiat ma czas na złożenie odpowiednich wniosków do 12 sierpnia. Te musi zaakceptować Urząd Wojewódzki w Kielcach i ma na to czas tylko do 20 sierpnia, bo nowe połączenia muszą zostać uruchomione już… 1 września. – Daje nam to niecałe dwa tygodnie na ich zorganizowanie – podkreśla wicestarosta Jabłoński.
Przypomnijmy, że w ramach programu rząd dokładać będzie jedną złotówkę do każdego kilometra nowo utworzonej linii, ale poza obszarem miejskim. Oznacza to, że jeżeli autobus będzie startował z Ostrowca, to na obszarze miasta nie może liczyć na dofinansowanie. Według wyliczeń przewoźników, koszt obsługi takiego połączenia wynosi około 4,5 zł za kilometr. Różnicę musi pokryć samorząd.
Jeszcze nie wiadomo, który przewoźnik będzie obsługiwał nowe linie utworzone przez ostrowieckie starostwo. Więcej szczegółów na ten temat poznamy po zaakceptowaniu wniosków przez Urząd Wojewódzki.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia