Wesoło i urodzinowo w Klubie Seniora w Bodzechowie

Klub Seniora w Bodzechowie świętował dziś urodziny jednej z członkiń, pani Ludwiki Kotwicy. Takie jubileusze obchodzone są od początku istnienia klubu.

Chociaż na początku seniorzy podchodzili do pomysłu sceptycznie to teraz są bardzo zadowoleni. W klubie jest 20 osób, które spotykają się w remizie strażackiej od poniedziałku do piątku w godzinach od ósmej do szesnastej. Dzięki bogatej ofercie zajęć aktywnie spędzają czas.

– Zajmujemy się rękodziełem, prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne. Klub Seniora został dobrze przyjęty przez naszych mieszkańców, a sami uczestnicy bardzo sobie chwalą wspólne spotkania, ponieważ na ogół są to osoby samotne – mówi Justyna Połetek, pracownik Klubu Seniora w Bodzechowie.

Oprócz aktywności, seniorzy mogą liczyć na ciepły posiłek i rodzinną atmosferę która jest tutaj bardzo ważna. Organizowane są spotkania z gośćmi specjalnymi oraz wycieczki. Jak dodają seniorzy, klub był strzałem w dziesiątkę, ale najważniejsze jest to, że ludzie samotni mogą wspólnie spędzać czas.

– Cieszymy się, że możemy się spotkać, że jesteśmy tutaj razem. Miło jest z kimś podyskutować i nie siedzieć samemu w domu- mówi pani Bożena, członkini klubu.

Seniorzy również chętnie biorą udział w zajęciach mających jednoczyć pokolenia, które odbywają się we współpracy ze szkołą. Dzieci przygotowują dla nich przedstawienia, a seniorzy czytają dzieciakom bajki.
A dziś urodzinowe życzenia jubilatce złożyli wójt Jerzy Murzyn oraz przewodniczący Rady Gminy Wiesław Cisek. W prezencie przynieśli tort, którym częstowali wszystkich gości.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia