Policjanci świętowali razem z mieszkańcami miasta i powiatu

Wspólnie z mieszkańcami miasta i powiatu w sobotę swoje święto obchodzili policjanci. Powiatowe obchody Święta Policji – w setną rocznicę powstania – zorganizowano w Parku Miejskim.
W uroczystości uczestniczył inspektor Artur Bednarek, zastępca komendanta wojewódzkiego policji. Podkreślał, że świętokrzyski garnizon ma bardzo dobre wyniki w służbie na rzecz poprawy bezpieczeństwa, co jest także zasługą świetnej współpracy z lokalną społecznością. – Ona jest naszymi oczami – mówił.
W ślad za taką oceną ostrowieckich funkcjonariuszy poszły awanse zawodowe. W tym roku odebrało je 83 policjantów, a także komendant powiatowy Zbigniew Wilk, który został mianowany na stopień inspektora. – Mogę się pochwalić swoim zespołem, bo jako przełożony – jestem tym lepszy – im lepsi są moi podwładni – mówił. I tak, jak inspektor Bednarek zwracał uwagę na współpracę z mieszkańcami. – Cały czas staramy się uspołeczniać, wychodzić do ludzi i pokazywać, że jesteśmy po to, żeby społeczeństwu żyło się lepiej – zaznaczył komendant Wilk.
Po części oficjalnej obchodów święta policji w Ostrowcu rozpoczął się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.
Dodajmy, że w ostatni czwartek – podczas centralnych uroczystości w Warszawie awansem na stopień generała wyróżniony został szef świętokrzyskiej policji Paweł Dzierżak.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia