W gminie Ćmielów powstaną otwarte strefy aktywności oraz relaksu

źródło: www.yocco.pl

Do końca września tego roku w Ćmielowie i Piaskach Brzóstowskich powstaną nowe strefy rekreacji i wypoczynku. Spośród 7 firm, które zgłosiły się do przetargu, gmina wybrała ofertę
z Małopolski.

W Ćmielowie na osiedlu Kochanowskiego przy ulicy Staszica, tam gdzie teraz znajduje się boisko wielofunkcyjne powstanie siłownia plenerowa oraz nowy, ogrodzony plac zabaw.
–  W skład tego placu zabaw będzie wchodził sześciokąt gimnastyczny, przeplotnia rakieta oraz tunel z grami. Nawierzchnia będzie z piasku. Dodatkowo będzie 7 zestawów urządzeń w siłowni pod gołym niebem – 4 podwójne i 3 urządzenia pojedyncze. W strefie relaksu będzie stolik do gry w szachy oraz stół do gry w ping-ponga – mówi Agnieszka Słowikowska-Pomietło z firmy wykonującej zadanie. Pojawi się także stojak na rowery, a całość inwestycji uzupełni mała architektura oraz nasadzenia drzew i krzewów.

W okolicach świetlicy wiejskiej w miejscowości Piaski Brzóstowskie także powstanie otwarta strefa aktywności składająca się z 5 urządzeń siłowych oraz strefa wypoczynku. Teren wokół zostanie uporządkowany.

– Tu w strefie relaksu będzie stolik do gry w swzachy oraz ping-ponga. Całość zostanie uzupełniona nasadzeniami – dodaje Agnieszka Słowikowska – Pomietło.

Inwestycja realizowana jest w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo- rekreacyjnej, a jej koszt wynosi ponad 132 tysiące złotych.

 

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia