W Kunowie przy ul. Langiewicza powstanie park

Do końca wakacji w Kunowie przy ul. Langiewicza powstanie park. Do przetargu na jego urządzenie zgłosiło się 8 wykonawców.

Gmina zarezerwowała na ten cel blisko 190 tys. złotych, ale wszystko wskazuje na to, że koszty parku będą znacznie niższe. – Cieszy mnie fakt, że jedna z ofert opiewa na kwotę o 22 tysięcy niższą, niż mieliśmy zarezerwowane – mówi burmistrz Lech Łodej i dodaje, że już rok temu chcieli zrealizować projekt parku.
– W zeszłym roku się nie udało. Mieliśmy łącznie 8 przetargów na utwardzenie, nikt się nie zgłosił. W tym roku sytuacja wygląda zupełnie inaczej i myślę, że w niedługim czasie ten skwerek powstanie – wyjaśnia.
Teren przy Langiewicza zostanie wyrównany i utwardzony, posadzone będą drzewa i krzewy. Dodatkowo gmina planuje zainstalowanie monitoringu oraz stworzenie placu zabaw dla dzieci.
Samorząd Kunowa otrzyma zwrot 100 procent kosztów urządzenia parku. Środki pochodzą z Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’, pozyskało je Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskiej”.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia