Termomodernizacja bloków w Bodzechowie

źródło: http://www.ugb.pl/caly_art/?id_art=2962

Trwa gruntowny remont budynków komunalnych w Bodzechowie.

– Termomodernizacja nie tylko poprawi ich estetykę, ale także funkcjonalność. Myślę, że w tym roku mieszkańcom będzie cieplej a przy okazji budynki będą wyglądać ładniej – mówi wójt Jerzy Murzyn.

W ramach programu – rewitalizacji poddanych zostało 6 bloków wielorodzinnych, na osiedlu Robotniczym oraz przy ulicy Fabrycznej, w których znajdują się 63 mieszkania.

Bloki poza dociepleniem zyskają nową elewację. Tam, gdzie dach był pokryty eternitem teraz będzie dachówka z blachy. Zakres prac obejmuje również wymianę okien i drzwi oraz remont klatek schodowych.
Termomodernizacja miała być wykonana w ubiegłym roku, ale jak podkreśla wójt Murzyn, dzięki przesunięciu tego terminu gmina zaoszczędziła ponad 100 tys. zł

– Przenieśliśmy to na ten rok, po pierwsze ze względu na niższe ceny, a po drugie teraz do przetargu zgłosiło się więcej firm. Mieliśmy większy wybór – tłumaczy.

Gmina na inwestycję pozyskała 4 mln. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Modernizacja zakończy się w tym roku.

/paw/

Ważne wydarzenia