Wakacyjny Festyn Rodzinny w Bałtowie

Dużym zainteresowaniem cieszył się Wakacyjny Festyn Rodzinny w Bałtowie zorganizowany w sobotę i niedzielę przez Stowarzyszeni 'Bałt’.

Już od godziny 15:00 bałtowska 'Okręglica’ zaczęła się wypełniać mieszkańcami gminy i gmin sąsiednich. Na uczestników czekało wiele atrakcji
Imprezę rozpoczął turniej piłki nożnej 'Seniorzy kontra Juniorzy’. Na scenie można było zobaczyć występy wokalne zespołów ludowych, a gwiazdą wieczoru była Katarzyna Żak z zespołem – czyli Solejukowa z serialu Ranczo.
Później do tańca zagrał zespół Zelga Band, a po nim DJ, który muzykę na żywo zapewnił do północy.
Każdy mieszkaniec gminy, który pojawił się z zaproszeniem otrzymał darmowy voucher na posiłek oraz opaskę, dzięki której mógł skorzystać bezpłatnie z atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Były pokazy straży pożarnej, a dla najmłodszych warsztaty, malowanie twarzy i dmuchańce.
Dodatkowo mieszkańcy całej gminy mogli wypełnić formularz, na podstawie którego wyrabiane są 'Karty Mieszkańca’, które upoważniają do dożywotniego, bezpłatnego korzystania ze wszystkich atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego z wyłączeniem automatów i nauki jazdy konnej. Formularze są dostępne w głównej kasie JuraParku od poniedziałku do piątku.
Podczas festynu Radio Ostrowiec nadawało audycję 'Zawsze na miejscu zawsze na czasie’ ze studia plenerowego w Bałtowie. Rozmawialiśmy m.in. z członkami Stowarzyszenia 'Bałt’: Katarzyną Borowską i Piotrem Lichotą, a także Jarosławem Kubą, prezesem Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’. O swojej pasji i pracy opowiadała aktorka Katarzyna Żak. Stowarzyszenie 'Bałt’ ufundowało 40 radioodbiorników, które rozdaliśmy w ramach 'błyskawicznego’ konkursu na pozdrowienia.
/bart/

Ważne wydarzenia