Nawet 200 tys. zł na rozwój działalności dla przedsiębiorców z woj. świętokrzyskiego.

źródło: pixaby

Trwa nabór wniosków w ramach konkursu na dofinansowanie innowacyjnych projektów, zakładających wzrost zatrudnienia dla przedsiębiorców z woj. świętokrzyskiego. Pomoc finansowa w wysokości nawet 200 tys. zł na rozwój działalności produkcyjnej albo usługowej, skierowana jest do firm zatrudniających maksymalnie 10 osób.

Wnioski można składać do 29 lipca, i zainteresowanie jest bardzo duże.

– Mamy tutaj alokację 20 mln zabezpieczonych środków, a już teraz zdecydowanie dużo, dużo więcej wpłynęło wniosków. Wybierzemy te najlepsze – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Przedsiębiorcy, którzy chcą wprowadzić na rynek nowe produkty lub usługi, unowocześnić firmę
w zaawansowane, nowe technologie, mogą uzyskać wsparcie w wysokości nawet 100-tu procent wartości inwestycji.

Są jednak pewne wymogi. Ze środków mogą skorzystać te firmy, które do tej pory nie otrzymały dofinansowania w ramach programu na lata 2014-2020, płacą podatki na terenie naszego województwa oraz prowadzą działalność gospodarczą przez okres minimum 12 miesięcy.

Jak mówi wicemarszałek Janik, ten projekt to 'w pewnym sensie perełka’, bo do tej pory nie było konkursu z tak uproszczoną procedurą składania wniosków.

– W żadnej z poprzednich perspektyw ani teraz nie było takiego konkursu. Jest to taka nowość. Dokumentacja jest tak uproszczona, że w zasadzie sam przedsiębiorca czy z pomocą biura rachunkowego może napisać taki wniosek i dodaje, że wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec tego roku, a najpóźniej na początku przyszłego.

/paw/

Ważne wydarzenia