W Ostrowieckim Browarze Kultury powstanie klimatyczna kawiarnia

autor zdjęcia: Tomasz Nasiadek

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu rozstrzygnęło przetarg na urządzenie kawiarni w Ostrowieckim Browarze Kultury. Jako jedyna do przetargu zgłosiła się firma aktorki pochodzącej z Ostrowca – Katarzyny Marii Zielińskiej.

Jak mówi Marek Cichosz, dyrektor MCK-u, wizja aktorki jest 'spójna’ z koncepcją funkcjonowania Browaru.
– Wstępnie mogę powiedzieć, że będą tam organizowane spotkania autorskie z aktorami, będą „mini” recitale, będą małe, akustyczne koncerty – wymienia.
W kawiarni będzie można zjeść sałatki i wyroby cukiernicze, napić się kawy i herbaty. Nie zabraknie też alkoholi nieskoprocentowych takich jak wino, czy piwo rzemieślnicze.
Dyrektor Cichosz zdradza, że chcą wrócić do dawnej tradycji, kiedy to w budynku produkowano piwo. – Już teraz prowadzimy wstępne rozmowy z małymi browarami rzemieślniczymi spoza powiatu, aby taki produkt wprowadziły na nasz rynek – tłumaczy.
Kawiarnia rozpocznie działalność razem z Ostrowieckim Browarem Kultury, a jego otwarcie zaplanowano na połowę września. W budynku swoją siedzibę będą miały trzy miejskie instytucje – Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wystaw Artystycznych.
/bart/

Ważne wydarzenia