Piknik z Radiem Ostrowiec. Piękna pogoda i wspaniała zabawa

W sobotę Park Miejski był pełen życia, a to za sprawą Pikniku z Radiem Ostrowiec oraz atrakcji przygotowanych przez miasto z okazji Dni Ostrowca Świętokrzyskiego

Imprezę rozpoczęliśmy tradycyjnie Biegiem o Puchar Radia Ostrowiec organizowanym ze Stowarzyszeniem Ostrobiec, w którym wzięło udział ponad 150 biegaczy z całej Polski. Bieg na dystansie 4 kilometrów w kategorii kobiet wygrała Kinga Myśliwska, drugie miejsce zajęła Magdalena Kaczmarczyk, na miejscu trzecim uplasowała się Sylwia Hamera.

W kategorii mężczyzn 1 miejsce zajął Damian Kutera, drugie Michał Kolaszt, a trzecie Jacek Długosz.

W nagrodę odebrali puchary ufundowane przez Centrum Sport Kamil Kutryba, a zwycięzcy pierwszych miejsc vouchery na zakupy podarowane przez sieć sklepów Biedronka – Platynowego Partnera Pikniku z Radiem Ostrowiec.

W biegach dla dzieci i młodzieży nagrodzony został najmłodszy uczestnik – 2-letni Michał Gawlak, który biegł wraz z

tatą. W nagrodę odebrał pięknego, puchatego misia, którego na scenie wręczyli Beata Stojek oraz Tomasz Szczepaniak ze spółki Teknamotor z Ostrowca, Złotego Partnera Pikniku, dzięki któremu także wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe i… ekologiczne medale.

A od godz. 14 zaczęły się zabawy przygotowane przez naszych przyjaciół i partnerów. Dzieci z radością korzystały z dmuchańców, brały udział w grach zręcznościowych przygotowanych przez ostrowiecki Hufiec ZHP, animacjach i eksperymentach naukowych zorganizowanych przez Akademię Nauki i Animacje TO JA oraz zabawy na małej koparce Miejskiej Energetyki Cieplnej. Okrzykom zachwytu nie było końca przy Bałtowskim Zwierzyńcu, gdzie maluchy mogły karmić i głaskać małe kozy, baranki i osiołka.

Miłośnicy starych samochodów gromadzili się przy Klubie Przyjaciół Pojazdów Dawnych „Singiel” i Grupy Lipsko 126p, która wcześniej w paradzie przejechała przez całe miasto zapraszając na Piknik z Radiem Ostrowiec.

Każdy, kto tylko zechciał, mógł zrobić zdjęcie w Fotobudce z logo Radia Ostrowiec, wziąć udział w konkursach przygotowanych przez ostrowieckich strażaków, czy sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie przy wsparciu ostrowieckiej policji.

A na scenie w Parku bawiliśmy się oglądając program Kabaretu Chyba z Wrocławia, słuchając popisów gitarowych Piotra Resteckiego oraz muzyki Jorge Salazara z Ekwadoru, który grał na fletni pana. Energetyczne pokazy Xtreme Fitness zachęcały do aktywności ruchowej, a Szkoła Tańca Progres wzbudziła podziw – na scenie wspaniale zatańczyły najmłodsze grupy.

Barwnie, kolorowo i śpiewająco zaprezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich ze Szwarszowic w gminie Bodzechów. Panie tak zachwyciły publikę, że poprosiliśmy, by ich występ trwał znacznie dłużej niż początkowo planowaliśmy. Gościem radiowego pikniku był także prezydent Jarosław Górczyński. Podkreślał, że Ostrowiec jest „pięknym miejscem i miastem, które dynamicznie się rozwija. – Dbamy o naszych mieszkańców, dbamy o przedsiębiorców szczególnie w sferze finansowej. Jako samorząd staramy się prowadzić politykę, której wynikiem są stałe od kilku lat podatki. Pilnujemy, by ceny dostaw usług miejskich spółek nie rosły, ściągamy inwestycje – mówił prezydent Ostrowca. I dodawał, że Dni Ostrowca to święto wszystkich mieszkańców, wspaniały czas do integracji i dobrej zabawy.

Na naszym pikniku nie brakowało zabawnych konkursów dla widzów. Za zadanie mieli m.in. dwójkami przebiec wskazany dystans, trzymając między sobą balon i nie wykorzystując do pomocy rąk.

Rodzinną współpracę musieli wykazać w konkursie „Kierowca i pilot”, gdzie kierowca miał na nosie zamalowane okulary, a pilot gogle zniekształcające obraz. Pokonanie trasy nie było łatwe i wywoływało salwy śmiechu na widowni.

Na Pikniku z Radiem Ostrowiec można było także pysznie zjeść. Zadbał o to Pałac Tarnowskich – Dumny Sponsor Strategiczny Pikniku z Radiem Ostrowiec, a także Primo Pizza i restauracja Mała Sycylia.

A nagrody dla uczestników konkursów przygotowali także nasi biznesowi partnerzy – Studio Figura, Srebrny Partner Pikniku z Radiem Ostrowiec, Ośrodek Szkolenia Karfast w Ostrowcu oraz PerfectDoor z Kunowa.

————————————————-

Radio Ostrowiec dziękuje bardzo Miejskim Wodociągom i Kanalizacji, Miejskiemu Centrum Kultury, Miejskiej Energetyce Cieplnej, Zakładowi Usług Miejskich oraz Jerzemu Murzynowi, wójtowi gminy Bodzechów za pomoc w organizacji Pikniku z Radiem Ostrowiec.

Dziękujemy naszym partnerom:

Pałac Tarnowskich – Dumny Sponsor Strategiczny

Sieć Sklepów Biedronka – Platynowy Partner

Teknamotor sp. z o.o. – Złoty Partner

Studio Figura – Srebrny Partner

Dziękujemy sponsorom:

Ośrodek Szkolenia Karfast Ostrowiec

PerfectDoor Kunów

Centrum Sport Kamil Kutryba

Top Market

Dziękujemy naszym przyjaciołom:

Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych „Singiel”

Grupa Lipsko 126p

Hufiec ZHP Ostrowiec

Xtreme Fitness

Szkoła Tańca Progres

Koło Gospodyń Wiejskich ze Szwarszowic

Bałtowski Zwierzyniec

Animacje TO JA

Air Fun Ostrowiec

Fotobudka

Urząd Miasta w Ostrowcu

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu

Pogotowie Ratunkowe w Ostrowcu

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Ostrowcu

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu

Biuro Ochrony Osób i Mienia „Scorpion”

Podziel się

Ważne wydarzenia