Uczniowie „Staszica” zakończyli rok szkolny

Niemal 5 milionów uczniów w całej Polsce rozpoczyna dziś wakacje. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 występem uczennic placówki.

Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni za wyniki w nauce, oprócz dyplomów otrzymali między innymi książki. Jak podkreśla dyrektor Dariusz Kaszuba, w tym roku wszyscy uczniowie zapracowali na dobry wynik szkoły.
– Średnia ocen całej szkoły to 4,2, natomiast frekwencja przekroczyła 83 procent. 99 uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 4,5 – tłumaczy.
Dodaje również, że sukcesem dla szkoły jest fakt, że uczeń Staszica Kacper Słomka został stypendystą starosty ostrowieckiego, a spora grupa uczniów otrzymała podczas wyróżnienia.
– Prawie wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klasy wyżej, jest tylko kilka poprawek z matematyki i liczę, że ci uczniowie taką promocję uzyskają w sierpniu – mówi dyrektor Kaszuba.
Uczennice klas drugich Zofia i Weronika cieszą się, że wakacje dla nich już się rozpoczęły i będą mogły zregenerować siły przed najważniejszym dla nich czasem, czyli klasą trzecią, która zakończy się maturą.
A jak zamierzają spędzić wakacje?
– Planuję na kilka dni wyjechać poza Ostrowiec, natomiast w sierpniu myślę, że zacznę powtarzać już materiał – mówi Zofia.
– Ja również zamierzam spędzić część wakacji poza Ostrowcem, ale nie zapominam o znajomych. Wakacje to świetny czas na spotkania ze znajomymi z Ostrowca – tłumaczy Weronika.
W I Liceum Ogólnokształcącym rok szkolny zakończyło 227 uczniów klas pierwszych i drugich.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia