1700 umów w ramach „Czystego Powietrza” w naszym regionie

Około 1700 wniosków na kwotę około 25 milionów złotych w ramach programu 'Czyste Powietrze’ podpisali mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Jak mówi Ryszard Gliwiński, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach do tej pory zarejestrowali na dedykowanej platformie elektronicznej około 3700 wniosków.

– Program się rozpędza, jest coraz więcej chętnych – dodaje.
Prezes Gliwiński podkreśla, że województwo świętokrzyskie znajduje się w czołówce – jeżeli weźmiemy pod uwagę procentową liczbę wniosków do liczby mieszkańców. – Wciąż zachęcamy do skorzystania z 'Czystego Powietrza’, mamy dedykowaną infolinię, gdzie zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji, staramy się też tworzyć w gminach punkty informacyjne – tłumaczy prezes Gliwiński i podkreśla, że jeżeli gmina ma potrzebę zorganizowania spotkania informacyjnego, dotyczącego zasad programu pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska są do dyspozycji.
Tymczasem Aleksander Brzóska, rzecznik Ministerstwa Środowiska poinformował, że w ciągu 9 miesięcy trwania programu 'Czyste Powietrze’ w całym kraju udało się podpisać 13,5 tys. umów na kwotę 220 milionów złotych. Założenie rządu to 4 miliony podpisanych umów do 2029 roku.
Przypomnijmy, że wprowadzony w zeszłym roku przez rząd program daje możliwość pozyskania dofinansowania na ocieplenie domu, czy wymianę kotłów grzewczych na ekologiczne.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia