Wciąż nie wiemy czy siatkarki KSZO rozpoczną sezon w I Lidze Siatkówki Kobiet

15 czerwca mija termin zgłoszenia drużyn do rozgrywek I Ligi Siatkówki Kobiet. Wciąż wielką niewiadomą jest start w lidze zawodniczek KSZO Ostrowiec. Próbowaliśmy kontaktować się z prezesem KSZO, Mirosławem Buszkiewiczem by uzyskać informacje o tym czy drużyna została zgłoszona przez władze klubu do rozgrywek, ale jego telefon milczy.
Wątpliwości rozwiał Janusz Uznański, rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej

– Na chwilę obecna nie dostaliśmy zgłoszenia klubu KSZO Ostrowiec do rozgrywek ligowych, ale zostały jeszcze dwa dni. W przypadku gdy takie zgłoszenie nie wpłynie zespól z Ostrowca nie będzie mógł występować w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Ostateczną decyzję podejmą władze Ligi – informuje rzecznik PZPS.

Stanowisko władz klubu KSZO Ostrowiec na chwilę obecną jest nieznane mimo, że środowisko sympatyków piłki siatkowej w Ostrowcu domaga się wyjaśnień i jasnych deklaracji czy klub KSZO będzie grał w pierwszej lidze czy nie. Przypomnijmy, że wraz z końcem maja siatkarkom i trenerowi wygasły kontrakty, a nowych zawodniczek i sztabu szkoleniowego przy Świętokrzyskiej nie widać.
Najbliższe dni powinny przynieść nam odpowiedź czy w hali MOSIR-u będziemy jeszcze świadkami siatkarskich emocji.
/marsz/

Ważne wydarzenia