Kiedy drugi przetarg na budowę obwodnicy Ostrowca?

Nie jest pewne kiedy zostanie ogłoszony drugi przetarg na wykonanie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, która ma być poprowadzona od węzła Brezelia do Drogi Krajowej nr 9 w rejonie Jędrzejowa.

Według pierwszych zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad miał zostać ogłoszony w drugiej połowie maja tego roku. Dwa tygodnie temu – podczas konferencji prasowej – poseł PiS Andrzej Kryj twierdził, że będzie ogłoszony 'w ciągu najbliższych tygodni’. Teraz Małgorzata Pawelec z kieleckiego oddziału GDDKiA informuje, że żadnej daty dziś określić nie można.
– Staramy się sprawnie przeprowadzać optymalizację dokumentacji, by jak najszybciej ogłosić drugi przetarg, jednak konkretnie przybliżyć tego w czasie nie mogę – wyjaśnia.
Może to być za kilka tygodni, ale też za kilka miesięcy.
Poseł Andrzej Kryj twierdzi, że o szybkim ogłoszeniu przetargu dla tej ważnej dla Ostrowca inwestycji – zapewniał go Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału GDDKiA.
Teraz będzie chciał w tej sprawie wystąpić do dyrektora Strzelczyka już z oficjalnym zapytaniem na piśmie.
Małgorzata Pawelec tymczasem tłumaczy, że pracują nad zmianami oferty przetargowej, tak żeby przystąpić mogło do niego więcej firm.
Za pierwszym razem zgłosiło się tylko dwóch wykonawców, a ich oferty przekraczały zakładany budżet o około 20 milionów złotych, dlatego przetarg został unieważniony.
Inwestycja ma być zrealizowana w trybie 'zaprojektuj i wybuduj’ w ciągu 39 miesięcy od wyboru wykonawcy.
Oprócz samej jezdni powstanie także wiadukt nad drogą powiatową łączącą Denkówek i Jędrzejów, dwa mosty, przepusty oraz rondo w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi nr 9 w istniejącą trasę.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia