Koncert rekreacyjny w Bodzechowie

W piątek (14 czerwca) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach programu Akademia Pełna Zdrowia. Tym razem mieszkańcy powiatu ostrowieckiego będą mogli odpocząć się przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. Koncert pt. 'Czas na relaks w ciszy’ odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej
w Bodzechowie o godzinie 17.

Jak podkreśla Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego akademia cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Dotychczas odbyły się już wykłady dotyczące zdrowia, bezpłatne badania profilaktyczne, gimnastyka dla seniorów oraz koncerty relaksacyjne. Udział w nich wzięło ponad 200 osób.
– Cieszy nas to, że jest takie zainteresowanie tym programem. Przede wszystkim korzystają z niego seniorzy. A biorąc pod uwagę, że społeczeństwo nam się starzeje to ta forma aktywności jest bardzo cenna, pomaga zadbać o zdrowie i się zrelaksować.

A w poniedziałek 17 czerwca w Zespole Szkół nr 3, dawnym THM-ie odbędzie podsumowanie akcji.
– Będą również niespodzianki, wykład dietetyka a także koncert relaksacyjny – mówi starosta Dębniak.

Planowana na wiosenną edycję Biała sobota została przeniesiona na jesień, ponieważ zarząd powiatu chce, by jak najwięcej osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich.
– We wrześniu będzie trochę chłodniej i nie będzie takiego nawału różnych imprez – wyjaśnia starosta Dębniak.

Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba się wcześniej zarejestrować w referacie edukacji, zdrowia i spraw społecznych w Starostwie Powiatowym.

 

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia