Znam swoje miasto Ostrowiec Świętokrzyski

Znaki, koperty z listami oraz ciekawe zadania do wykonania czekały dziś na uczestników miejskiej gry terenowej – zorganizowanej na terenie parku Miejskiego pod hasłem „Znam swoje miasto Ostrowiec Św.”
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich z ośmiu szkół podstawowych – łącznie 32 osoby. Do wykonania mieli kilka zadań.

– Gra miejska miała na celu zapoznanie się z miastem, z jego najciekawszymi budynkami a także zapewnić dobrą zabawę. W trakcie tej gry dzieci miały do wykonania kilka zadań, np. odnaleźć Maszt Niepodległości w Parku Miejskim, odnaleźć budynek poczty czy dowiedzieć się, w którym roku powstał ten budynek – mówi Monika Majewska nauczyciel z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i koordynator gry.

Taka forma poznawania miasta bardzo się podobała uczestnikom zabawy. Marysia z Katolickiej Szkoły Podstawowej opowiadała jakie zadania musieli wykonać – opisać co widzimy, jaki kolor mają otaczające nas rzeczy a także utworzyć hasło naszej drużyny składające się z pierwszych liter naszych imion
i nazwisk.

Gra zakończyła się słodkim poczęstunkiem w Urzędzie Miasta. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dodajmy, że organizatorów (PSP nr 4) wspierali harcerze, którzy stali
w wyznaczonych w parku punktach i pomagali młodym odkrywcom.

 

/paw/

Ważne wydarzenia