Gala finałowa konkursu „Yes I Can”

Dziś w Amfiteatrze w Parku Miejskim odbyła się gala finałowa II edycji miejskiego konkursu językowego 'Yes, I Can”. Podczas finału, który połączony był z koncertem młodych wykonawców 'Simple the best’, poznaliśmy najlepszych uczniów władających językiem angielskim. Przypomnijmy, że celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do nauki języka angielskiego, mówienia po angielsku i sprawdzanie ich umiejętności na tle nie tylko klasy, ale uczniów z innych placówek publicznych i niepublicznych z terenu miasta. Rywalizacja w ciągu całego roku odbywała się w trzech etapach, w 12-stu Szkołach Podstawowych z Ostrowca.

– W konkursie wystartowało ponad 600-set uczniów, którzy zmagali się z różnymi zadaniami,  o różnym stopniu trudności, tłumaczy Marta Dobrowolska-Wesołowska, koordynatorka konkursu.

Uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i certyfikaty a najlepsi uczniowie nagrody rzeczowe i możliwość uczestniczenia w warsztatach językowych. Kolejny konkurs 'Yes I Can’ już za rok, a jutro na antenie Radia Ostrowiec o godzinie 12 w audycji ’ W dobrym miejscu w dobrym czasie” porozmawiamy z organizatorami i uczestnikami zmagań językowych, o tym dlaczego warto się uczyć języków obcych.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia