Parking na os. Trójkąt doczeka się remontu

W ciągu kilku najbliższych tygodni remontu doczeka się parking na osiedlu Trójkąt, przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Mickiewicza przed pasażem handlowym.

Wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa, poprawione zostanie odprowadzanie wody, a także wyznaczone zostaną od nowa miejsca parkingowe. -Mieszkańcy od dłuższego czasu zgłaszali nam potrzebę remontu tego parkingu, zależy nam na tym, aby mogło tam parkować więcej aut niż dotychczas – tłumaczy Krzysztof Kowalski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim
-Obecny stan nawierzchni tego miejsca rzeczywiście wskazywał, że to miejsce należało odnowić i takie zadanie rozpoczniemy w najbliższym czasie – mówi.
Jak dodaje naczelnik Kowalski w tej chwili trwają konsultacje z właścicielami pawilonów handlowych przy parkingu na temat tego, jak parking po remoncie ma wyglądać. Nie jest także wykluczone, że zostanie powiększony o dodatkowe miejsca, które byłyby wykonane z nawierzchni ażurowej. – Jeżeli rozmowy przebiegną szybko i będzie odpowiednia pogoda istnieje szansa, że modernizacja zostanie wykonana do końca czerwca – podkreśla Krzysztof Kowalski.
To będzie już druga inwestycja związana z budową nowych miejsc parkingowych na osiedlu – wcześniej na zlecenie wspólnoty bloku Sienkiewicza 42 powstało ponad 10 miejsc przy wspomnianym bloku na użytek wspólnoty. Planowana jest także zmiana organizacji ruchu na uliczkach wewnątrz osiedla.
/bart/

Ważne wydarzenia