Świetna zabawa i sportowa rywalizacja na stadionie w Bodzechowie

Ponad 200 uczniów ze szkół w gminie Bodzechów wzięło dziś udział w Gminnych Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych Młodzieży Szkolnej.
Uroczystego otwarcia VI edycji zawodów dokonał Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. Podkreślił, że to wieloletnia tradycja.

– Co roku w okolicach Dnia Dziecka na tym pięknym stadionie organizowane są tego typu zawody. Jest parada drużyn, są  puchary i medale dla najlepszych, bo chcemy, by ta impreza była odzwierciedleniem największych, profesjonalnych imprez sportowych. Ale najważniejsze, żeby wszyscy się dobrze bawili – mówił.

Imprezę rozpoczęła barwna parada drużyn, potem rozpoczęły się igrzyska. Zawodnicy rywalizowali m.in.
w biegach na czas, skokach w dal oraz rzucie piłką lekarską.

– Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, dzieci młodsze z klas 3-6 szkoły podstawowej oraz w kategorii dzieci starsze z klas 7-mych, 8-mych oraz klasy 3-ciej gimnazjum – tłumaczył Tomasz Szwagierczak, koordynator imprezy oraz nauczyciel W-F w Bodzechowie.

Jak podkreślał Konrad Żelazowski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie, impreza zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

– Mamy aż 200 zawodników, a naszym celem jest popularyzacja i promowanie sportu, aktywności, rekreacji. Najważniejsze, żeby młodzież fajnie spędziła czas.

Sandra i Ola ze szkoły w Bodzechowie pierwszy raz brały udział w tej imprezie.- To świetna zabawa i wcale nie musiałyśmy się długo przygotowywać. Treningi zajęły nam około tygodnia – zdradziły.

Na zakończenie zawodów uczestnicy otrzymali puchary, medale i dyplomy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia