Akcja „Gwiazdki Moc”. I moc wzruszeń w ZSS

Dziś w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej odbyła się przemiła uroczystość, na której podsumowaliśmy świąteczną akcję Radia Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg 'Gwiazdki Moc’.

Rozpoczęli ją podopieczni szkoły cytując wzruszające sentencje, a później w tanecznej piosence zaprezentował się szkolny zespół 'Iskierki’.
Na uroczystości pojawili się nasi darczyńcy i fundatorzy. Dopisali lokalni samorządowcy – starosta Marzena Dębniak, wiceprezydent Piotr Dasios, wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn, burmistrz Kunowa Lech Łodej. Dzięki akcji, Zespół Szkół Specjalnych mógł doposażyć pracownie warsztatowe między innymi gospodarstwa domowego, gdzie podopieczni przyrządzają posiłki i uczą się wykonywać czynności niezbędne w codziennym życiu, pracownię stolarską, gdzie znalazły się maszyny i urządzenia. Powstała także tzw. 'Sala Doświadczania Świata’, w której prowadzona jest rehabilitacja ruchowa i poprzez zabawę aktywowane zmysły niepełnosprawnych uczniów.
Jak mówi Justyna Buczałowska, nauczycielka z Zespołu Szkół Specjalnych, zajęcia w takiej sali wspaniale rehabilitują podopiecznych i dają im mnóstwo radości.
– Nowe sprzęty pomagają zarówno w rewalidacji jak i rehabilitacji dzieci, dają także nowe możliwości. Najlepsza nauka jest poprzez interaktywną zabawę, która teraz możliwa jest choćby dzięki interaktywnej macie. Dzieci mają przy tym mnóstwo radości – podkreślała.
O tym, jak bardzo akcja Radia Ostrowiec pomogła szkole i podopiecznym mówiła podczas wystąpienia Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektorka placówki
– Bez Radia Ostrowiec to by się nie udało, bez Waszego zaangażowania, pasji i energii – mówiła, dziękując wszystkim darczyńcom.
Fotografka Ewa Gawlik, która jest z nami od pierwszej edycji akcji podarowała szkole piękną fotografię 'Skrzydło motyla’, która zdobiła najpierw kubeczki przeznaczone do licytacji, a w II edycji została przez panią Ewę przekazana w na licytację formie fotografii.
Starosta Marzena Dębniak podkreśliła, że tak wspaniałe rezultaty daje lokalność jaka cechuje Radio Ostrowiec i poczucie wspólnoty mieszkańców miasta i powiatu.
– Mamy poczucie, że jesteście naszym, lokalnym radiem. Pragnę pogratulować Wam inicjatywy, która tak pięknie służy mieszkańcom samego miasta i okolicznych gmin. Cieszę się, że w pierwszej edycji akcji wsparliście jednostkę powiatową jaką jest szpital urządzając świetlicę dla dzieci, a teraz także naszą placówkę i to wsparcie także płynie do dzieci. Mam nadzieję, że będą kolejne edycje tej akcji, bo daje tak wiele dobrego – podkreśliła starosta Dębniak.
Wójt Jerzy Murzyn podziękował mieszkańcom gminy za zaangażowanie w akcję: – Nie udałoby się tak wspaniale, gdyby nie mieszkańcy gminy Bodzechów. Pani Barbaro, pięknie dziękuję – zaadresował podziękowania do jednej ze wspaniałych licytujących w akcji 'Gwiazdki Moc’. Wszyscy podopieczni otrzymali od niego słodkie upominki.
Z kolei burmistrz Kunowa Lech Łodej zaznaczył, że dla niego akcja była bardzo ważna, ponieważ ze sprzętu będą mogły korzystać nie tylko dzieci z Ostrowca, ale także z jego gminy.
Na uroczystości były z nami takze Ewa Malec, szefowa ostrowieckiego ZNP. – Macie ciężką ale cudowną pracę. Jej efekty są widoczne i jestem przekonana, że możecie stanowić wzór dla wszystkich pedagogów – zwróciła się do kadry nauczycielskiej w ZSS. Była z nami także Ewa Jurkowska – Siwiec, dyrektor Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia, biorąca aktywny udział w naszych licytacjach i pani Jagoda Kiljańska z Fabryki Porcelany Ćmielów – Chodzież, która przeznaczyła na licytację wykonaną z porcelany głowę marszałka Piłsudskiego.
W imieniu podopiecznych placówki bajecznie kolorowego misia od Radia Ostrowiec odebrała Patrycja, która podczas 'gwiazdkowych’ licytacji w studiu była prawdziwą liderką szkoły.
Radio Ostrowiec pięknie dziękuje wszystkim partnerom, fundatorom, darczyńcom, nauczycielom szkoły i podopiecznym za chwile wzruszeń i tak dobrych emocji.
/bart,joge/

Ważne wydarzenia