Moc atrakcji dla dzieci

Dzień dziecka to czas, kiedy w całej Polsce odbywa się mnóstwo imprez dla najmłodszych. Miejskie Centrum Kultury 1 czerwca zaprasza już od godz. 12.


– Na terenie parku miejskiego zaplanowaliśmy moc atrakcji. Będzie plac zabaw z urządzeniami rekreacyjnymi, będą dmuchane zjeżdżalnie oraz baseny z łódkami. Będzie również namiot paintballowy dla troszkę starszych dzieci, a poza tym w miasteczku ruchu drogowego odbędą się zawody rowerowe – mówi Ewa Storzysz, z miejskiego centrum kultury.

Rowerowe zmagania organizuje grupa 'Ostrower”. Do wspólnych obchodów w sportowym duchu przyłączy się również stowarzyszenie 'OstroBiec”, które również przygotowało atrakcje, zawody i nagrody. W części artystycznej – od godziny 15.00 – będzie można spotkać się z Edytą Jungowską, która zaprezentuje aktorskie interpretacje fragmentów literatury dziecięcej. Natomiast od godziny 16 Teatr na Walizkach zaprezentuje spektakl komediowy 'Atak Clownów”. Odbędą się także pokazy sztukmistrzowskie

– Najciekawszą atrakcją będzie koncert 'Świat za uszy złap” – dodaje Ewa Storzysz.
Zaśpiewają lokalni artyści Studio wokalne „Pandora” , Szkoła tańca „Progres”, Szkoła tańca „Twist”, zespół „Tremolo” i chór dziecięcy „Wiolinki”.

Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w piątek 31 maja organizuje festyn z okazji Dnia Dziecka pod nazwą 'Promień Radości’. Główną atrakcją imprezy będzie występ iluzjonisty w 'Krainie Magii’ – mówi Małgorzata Suchojad, instruktor OSM.
Wystąpią także najmłodsi artyści z przedszkoli numer 11,12,15,16 i 19.
Dla dzieci przygotowane będzie koło fortuny, dmuchańce, malowanie twarzy, wata cukrowa, kramy z zabawkami. A na tych nieco starszych czeka paintball.
Impreza w piątek odbędzie się przy Dziecięcym Domu Kultury na os. Słonecznym. Rozpocznie się o 15:30 i potrwa do 19. Wstęp wolny.

Obchody Dnia Dziecka organizuje Rada Osiedla 'Kolonia Robotnicza’. W niedzielę – 2 czerwca na boisku sportowym 'Orlik’ odbędzie się festyn z masą atrakcji. – Wśród nich turniej dzikich drużyn w piłkę nożną – mówi Andrzej Pałka, przewodniczący Rady Osiedla
– Od 13:30 zacznie się rejestracja, bo chcemy troszeczkę wcześniej rozpocząć mecze i tutaj przewidujemy 4 zespoły. Będzie również występ uczniów Katolickiego Zespołu Edukacyjnego, bieg na 100m we wszystkich grupach wiekowych, biegi w workach, przeciąganie liny i pokaz tresury psów policyjnych – wylicza Andrzej Pałka. Zainteresowani będą mogli podejrzeć pokaz procesu wytwarzania miodu przez pszczoły i wziąć udział w licznych konkursach i zabawach z nagrodami. Na najmłodszych czeka wesołe miasteczko, a głodni zjedzą pyszne potrawy z grilla.
Impreza rozpoczyna się o godzinie 15 i potrwa do 20, wstęp oczywiście jest wolny.

Ważne wydarzenia