Prawie 10 tys dzieci w Ostrowcu obejmie rządowy program „Rodzina 500 Plus”

Po rozszerzeniu rządowego programu Rodzina 500 plus także na pierwsze dziecko w rodzinie – świadczenie to przysługiwać w Ostrowcu będzie 9638 dzieciom – wynika z wyliczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

To wzrost prawie stuprocentowy, bo dotąd wsparcie otrzymywało w naszym mieście około 5 tysięcy dzieci – mówi Ksenia Głuszyńska, kierownik działu świadczeń rodzinnych i wychowawczych.

– Wnioski można składać od 1 lipca, ale tylko za pomocą drogi elektronicznej. Natomiast od sierpnia będzie można składać wnioski w tradycyjny sposób. Jak będzie wyglądał wniosek? Jeszcze nie wiemy – dodaje.

Wnioski drogą elektroniczną będzie można składać przez ministerialny system Empatia i PUE ZUS, ale to wymaga posiadania zaufanego profilu z podpisem osobistym. Elektronicznie – czyli bez konieczności odwiedzania urzędu – można będzie to też uczynić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, i tam nasze dane potwierdza bank.

Przypomnijmy, że świadczenie 500 plus przysługiwało dotąd na kolejne dziecko, oraz na pierwsze, ale obowiązywało wtedy kryterium dochodowe. Program działa od 1 kwietnia 2016 roku.

/mag/

Ważne wydarzenia