Jutro dzień otwarty w Chreptowiczu

II Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu zaprasza absolwentów ósmych klas szkół podstawowych i gimnazjów w najbliższą sobotę na dzień otwarty.

Jak mówi dyrektor placówki Sławomir Miszczuk, przyszli uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną 'Chreptowicza’, poznać historię szkoły czy zapoznać się z przyszłymi nauczycielami. Jak dodaje, na uczestników dni otwartych czekają też atrakcje
– Nasi wybitni uczniowie przygotowali na ten dzień specjalne pokazy, zarówno taneczne jak i gimnastyczne, ale to nie wszystko – zdradza Sławomir Miszczuk i dodaje, że dla odwiedzających szkołę przygotowali też niespodzianki.
II Liceum Ogólnokształcące w tym roku otwiera łącznie 8 klas, 4 dla absolwentów gimnazjum i tyle samo dla absolwentów podstawówek, a każda z nich liczyć będzie maksymalnie 34 uczniów.
Wzorem lat ubiegłych będą to klasy o profilu biologiczno-chemicznym z matematyką oraz angielskim, matematyczno-fizycznym i matematyczno-geograficznym do wyboru z dodatkową fizyką lub angielskim. Jak dodaje dyrektor Miszczuk, w prawie wszystkich klasach realizowany będzie język na poziomie rozszerzonym. Przyszli uczniowie do wyboru będą mieli angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i hiszpański.
Dzień otwarty w Chreptowiczu rozpocznie się o godzinie 10:00.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia