Zmieni się oblicze transportu miejskiego w Ostrowcu

Umowa między Starostwem Powiatowym w Ostrowcu a Urzędem Miasta w sprawie wspólnej realizacji II etapu projektu 'Ekologiczny Transport Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim’ podpisana.

W ubiegły piątek podczas wspólnej konferencji w ostrowieckim magistracie podpisy złożyli Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki i Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. Projekt zakłada realizację 7 zadań. Dla nowopowstałej spółki Miejski Zakład Komunikacji kupionych ma zostać 5 hybrydowych autobusów, remontu mają się doczekać powiatowe ulice 11 Listopada od skrzyżowania z ulicą Ogrodową do skrzyżowania z Samsonowicza, gdzie dodatkowo powstanie rondo turbinowe oraz ul. Samsonowicza, a także ul. Gulińskiego. Powstaną też kolejne wiaty przystankowe.
– To bardzo ważny projekt, którego wartość przekracza 21 milionów, blisko 5 milionów to będzie wkład własny samorządu, reszta pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej -mówił na konferencji prezydent Jarosław Górczyński.
Starosta Marzena Dębniak podkreśliła, że cieszy ją, ze współpraca z samorządem gminnym Ostrowca przebiega bardzo dobrze i zapowiada współpracę także na innych płaszczyznach.
Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Termin składania wniosków upływa 31 maja, jednak jak podkreślił prezydent Górczyński wniosek przygotowany przez samorząd już jest gotowy. a decyzję o przyznaniu środków powinna zapaść w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
II etap projektu 'Ekologiczny Transport Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim’ musi zostać zrealizowany do końca 2022 roku.
Przypomnijmy, że w ramach i etapu do końca 2021 roku wybudowana zostanie nowa baza autobusowa przy ul. Samsonowicza. MZK wzbogaci się o 10 nowych autobusów. Miasto zdążyło też zamontować już 40 nowych wiat przystankowych.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia