„Piątka” – szkoła talentów

Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu walczy o tytuł ‘Szkoły z Klasą 2.0”. Od września realizuje projekt edukacyjną pod taką samą nazwą. Jego podsumowaniem był zorganizowany w ostatnią sobotę na przyszkolnym placu Festiwal Talentów. – Jest to ogólnopolski projekt, który pomaga szkołom przejść przez proces zmiany podejścia do edukacji, potrzeb uczniów i sposobów ich spełniania. Zdecydowaliśmy się do niego przystąpić, dlatego, że tegoroczne hasło „Weź szkołę w swoje ręce” pasuje do tego, co my planujemy na najbliższe cztery lata, czyli stworzenie z rodzicami i uczniami szkoły marzeń – mówi Marta Dobrowolska-Wesołowska, dyrektor 'piątki’. Wyjaśnia, że szkoła marzeń to szkoła przyjazna uczniom, która dostrzega ich zainteresowania i pasje, pomaga je rozwijać. – Nasi uczniowie mają bardzo różne talenty i chcą je zaprezentować, my z kolei chcemy je docenić – dodaje. – Mieliśmy konkursy matematyczne i wyłanialiśmy mistrzów matematyki, szukaliśmy super-biologa, super-geografa, mistrza ortografii. Mamy talenty poetyckie i dzisiaj dziewczynki prezentują swoje wiersze, mamy talenty językowe, plastyczne, sportowe, a także muzyczne. Dzieci wspaniale śpiewają, grają na instrumentach, więc rozszerzamy to, co szkoła powinna zaoferować – wyjaśnia dyrektor Dobrowolska – Wesołowska.
Głównym punktem programu sobotniego Festiwalu Talentów był koncert 'Muzyką przez pokolenia’. Na scenie uczniowie występowali – śpiewali i grali – wspólnie z najbliższymi. Międzypokoleniowe duety i tria wokalne i instrumentalne ciepło przyjmowała publiczność, ku radości występujących. Tatę Łukasza Waliszewskiego do pierwszego publicznego występu przekonała córka Maja. – Trema była, ale córka mi bardzo pomagała. Uczy się śpiewu u pana Ryszarda Góry już od dwóch lat – przyznaje. – Bardzo dobrze sobie tata poradził, bardzo mi się podobała – mówi z kolei Maja.
Na festiwalu nie zabrakło też innych atrakcji: były dmuchańce dla dzieci, zaplatanie warkoczyków, kiermasz rękodzieła i słodki charytatywny kącik. Dodajmy, że o tym czy ostrowiecka ‘piątka” zdobędzie tytuł “Szkoły z Klasą” dowiemy się w czerwcu. Na pewno będzie kontynuować budowę szkoły marzeń.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia