Już trzeci raz w tym tygodniu do szkół wpłynęły maile z pogróżkami

Zdjęcie z 7.05.2019

Szkoły na terenie Ostrowca w nocy otrzymało dziś zgłoszenia o podłożonym ładunku wybuchowym.

Maile wpłynęły między innymi do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego, czyli dawnej 'Samochodówki’, Zespołu Szkół nr 2, czyli dawnej 'Budowlanki’, Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego. Takie maile wpłynęły też do innych szkół. Jak poinformowała nas Ewelina Wrzesień, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu, policja nie podejmowała dziś działań, ponieważ przez całą dobę szkoły były pilnowane przez funkcjonariuszy.
– Wczoraj po południu funkcjonariusze udali się łącznie do 13 placówek w których odbywają się egzaminy maturalne, gdzie dokonali kontroli pirotechnicznej. Później w obecności dyrektorów szkół zaplombowali szkoły i monitorowali je przez całą noc, aż do ich ponownego przejęcia przez dyrektorów dziś rano – wyjaśnia Ewelina Wrzesień.
Wczoraj decyzję o pilnowaniu szkół podjęła Komenda Głowna Policji po tym jak w całej Polsce w ponad 660 placówkach pojawiły się alarmy bombowe.
W szkołach, gdzie odebrano alarmy o podłożonych ładunkach pojawili się ostrowieccy strażacy. Ich rzeczniczka Barbara Majdak poinformowała, że zadaniem strażaków było kontrolne zabezpieczanie szkół.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia