Drugi dzień matur

Po 170 minutach abiturienci zakończyli zmagania z królową nauk na poziomie podstawowym. W Ostrowcu do egzaminu dojrzałości przystąpiło niemal 700 uczniów. Matury rozpoczęły się z emocjami w związku z alarmami o podłożonych bombach, które okazały się na szczęście fałszywe.

Nasz reporter Błażej Macias po godzinie 8:00 był w III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego. Dyrektora Roberta Wardę pytał o przygotowanie uczniów.
– Rozmawiałem z uczniami przed egzaminem, wchodzili z dobrymi humorami i uważam, że nasza placówka dobrze ich przygotowała do matury z matematyki i nie będą mieć z nią problemów – mówił.
Błażej Macias pytał także maturzystów, czego najbardziej na egzaminie się obawiają.
– Najbardziej to stereometrii, ale byliśmy bardzo dobrze przygotowani przez nauczycieli – mówiła Ewelina
W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu matura rozpoczęła się zgodnie z planem.
– Jestem przekonana, że nasi maturzyści zostali bardzo dobrze przygotowani do tego egzaminu i wierzę, że zdadzą go „po mistrzowsku”, jak na Szkołę Mistrzostwa Sportowego przystało – mówiła Anna Trojanowska, dyrektor SMS. Julia, absolwentka SMS powiedziała nam, że stres jest mniejszy niż wczoraj, ponieważ ona sama lepiej czuje się z przedmiotami ścisłymi, a matematykę lubi i rozumie – Liczę na wynik 100% – podkreślała. A jak po egzaminie? – Wydaje mi się, że bardzo prosty był arkusz względem lat poprzednich, rozmawiałem też z kolegami i wszyscy liczymy na dość wysoki wynik – mówił Kuba z ZS nr 3 – Zadania dowodowe były dla mnie najtrudniejsze, a tak to faktycznie była dość łatwa – dodał Filip, również z tej samej szkoły.
Jak podkreślają maturzyści z technikum, matematyka podstawowa była dość prosta i nie odczuwali stresu przed egzaminem. Natomiast wielu z nich obawia się czwartkowej matury z matematyki na poziomie rozszerzonym, ponieważ jego wyniki są brane pod uwagę na wyższych uczelniach technicznych.
Przypominamy, że egzamin ten odbędzie się już w czwartek 9 maja o godzinie 9.00.
W kilku szkołach matury rozpoczęły się z nieznacznym opóźnieniem w związku z alarmami o podłożonych bombach.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia