Rozpoczęły się matury 2019

Rozpoczyna się maraton maturalny. Dziś w Ostrowcu do egzaminu dojrzałości przystąpiło w ośmiu szkołach blisko 700 absolwentów i 70 ubiegłorocznych maturzystów, którzy chcą poprawić wynik.

Matury tradycyjnie rozpoczną się od egzaminów pisemnych, najpierw z języka polskiego, we wtorek maturzyści zdawać będą matematykę, a w środę wybrany język obcy.
Od godziny 9 – tej maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza zmagają się z językiem ojczystym.

– Nasza młodzież jest bardzo dobrze przygotowana. Mam nadzieję, że uczniowie przystąpią do egzaminu w dobrym nastroju  – zapewniał Sławomir Miszczuk, dyrektor szkoły.

W sumie do egzaminu dojrzałości podchodzi 130 absolwentów, wśród nich są osoby, które chcą poprawić swoje wyniki sprzed roku.
Pytani przez nas maturzyści twierdzili, że nie towarzyszy im wielki stres. Jakie lektury typowali uczniowie w tym roku?
Najczęściej wymieniali „Lalkę” , „Weselę” ale nie zabrakło przypuszczeń takich jak „Pan Tadeusz”.
Tymczasem w dwóch szkołach Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego pojawiły się maile o podłożonej bombie. W CKU – maturę zdaje dziś 17 osób. W SMS-ie – 54.

– Na miejsce zostali wysłani policyjni pirotechnicy, którzy przeszukali budynki szkoły ale nic nie znaleźli – informuje Ewelina Wrzesień, rzecznik ostrowieckiej policji.
Dyrekcje obu placówek zdecydowały o rozpoczęciu matur o godz. 9, tak jak we wszystkich szkołach w Polsce.

/błaż/

Ważne wydarzenia