Adam Jarubas odwiedził Ostrowiec

Adam Jarubas, były marszałek województwa świętokrzyskiego, a obecnie kandydat Koalicji Europejskiej z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego do Parlamentu Europejskiego odwiedził w sobotę Ostrowiec Świętokrzyski w ramach swojej kampanii.

Jak podkreślił podczas briefingu prasowego na terenie Targowiska Miejskiego przede wszystkim chce namówić mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach.
– To są ważne wybory, które zdecydują o naszym miejscu w Europie, o sile głosu polskiego w Europie, dzisiaj naszym zdaniem ten głos nie jest tak słyszalny jak powinien – mówił.
Tłumaczył też, dlaczego Polskiego Stronnictwo Ludowe zdecydowało się wejść do Koalicji Europejskiej.
– PSL zdecydowało się współtworzyć tę koalicję, aby wzmocnić ten głos, wzmocnić bezpieczeństwo Polski w Unii Europejskiej. Dzisiaj wobec tej niestabilności jeśli chodzi o bezpieczeństwo, o sytuację międzynarodową, my ludowcy wiemy, że to bezpieczeństwo jest zakotwiczone w naszej obecności we wspólnocie europejskiej – podkreślał. Adam Jarubas mówił też o programie Koalicji Europejskiej i swoich planach. Chce skupić się głównie na podwyższeniu dopłat dla rolników do poziomu 280 euro na hektar i walczyć o większe środki z Unii Europejskiej na działania proekologiczne.Wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja na terenie całego kraju. Adam Jarubas zajmuje 2 miejsce na liście Koalicji Europejskiej w okręgu świętokrzysko-małopolskim. Pierwsze miejsce ma Róża Thun.
/bart/

Ważne wydarzenia